Martwa natura – Julia Jachymek

Urodziłam się 28 stycznia 2006r. w Zamościu. Mieszkam w Czernięcinie Głównym, w miejscu gdzie mieszkał i tworzył Szymon Szymonowicz. Obecnie uczęszczam do II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Mam wiele zainteresowań i pasji lecz najbliższe memu sercu są pszczelarstwo i fotografia. Moja przygoda z fotografiąrozpoczęła się w szkole podstawowej i trwa do dzisiaj. Od2021r. uczęszczam na zajęcia fotograficzne w Młodzieżowej Pracowni Fotografii Negatyw, gdzie uczę się zasad i historii fotografii. Dzięki zdobytemu doświadczeniu zaczęłam startować w konkursach fotograficznych i odnosić swoje pierwsze małe sukcesy. Swoje prace prezentowałam na wystawach zbiorowych w Galerii Wieszak, Galerii Pozytyw i Galerii Stylowy. Od czerwca 2024r. jestem członkiem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Fotografia jest dla mnie pasją, dzięki której mogę się realizować, przynosi mi dużo radości i odczuć  stanowiących element refleksji nad życiem. Najwięcej frajdy sprawia mi fotografowanie przyrody oraz martwej natury. Prezentowane prace są efektem moich działań z rekwizytami i z wykorzystaniem odpowiedniego światła. „Martwa natura” jest moją pierwszą indywidualną wystawą artystyczną.

O fotografii martwej natury

W całej swojej długiej historii martwa natura przybierała wiele form, od dekoracyjnych fresków w antyku po wysublimowaną sztukę epoki renesansu. Tradycyjnie martwa natura to zbiór statycznych, nieożywionych obiektów ułożonych w kompozycję. Dzisiaj martwą naturą może być wszystko – od najnowszej sztuki latte w serwisie Instagram po wazon z tulipanami stylizowany na obraz ze złotego wieku malarstwa holenderskiego.

Tworzenie pięknych, udanych obrazów martwej natury to imponująca umiejętność. Podobnie jak malowanie misy z owocami jest dobrym ćwiczeniem dla młodych malarzy, fotografowanie martwej natury to doskonały trening dla nowych fotografów. Zapewnia możliwość eksperymentowania ze światłem, materiałami, teksturami i tematami w kontrolowanym środowisku. Niezależnie od kreatywnej wizji i celów artystycznych martwa natura jest wspaniałą przestrzenią artystycznych poszukiwań.

Otwarcie 5 czerwca 2024r. godzina 10.30 – prace będzie można oglądać w Galerii WIESZAK od czerwca do września 2024r.

Zobacz więcej w galerii zdjęć…