Konkurs – Nauka jest lepsza od czekolady

   Serdecznie uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie Nagroda Santander “Nauka jest lepsza od czekolady”. Wystarczy nagrać film o długości do 60 sekund udowadniający tezę, że nauka jest lepsza od czekolady, a następnie udostępnić go na platformie TikTok (film publiczny) z odpowiednimi hasztagami. Do wygrania są nagrody pieniężne o łącznej wartości 13 000 zł.
Celem konkursu jest przedstawienie nauki oraz naukowców w sposób atrakcyjny dla społeczeństwa, w szczególności dla uczniów oraz studentów. Chcemy pokazać, że nauka może kojarzyć się z radością, przyjemnością, rozwojem osobistym i odkrywaniem nieznanego.
Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać autorski film o długości do 60 sekund, stworzony w dowolnej formie, udowadniający tezę, że nauka jest lepsza od czekolady, udostępniony na platformie TikTok (film publiczny) wraz z hasztagiem #UMCS, #Santander, #naukalepszaodczekolady.
Liczba uzyskanych polubień pod filmami wybranymi przez Komisję konkursową i udostępnionymi na platformie TikTok będzie decydowała o przyznanym odpowiednio I, II i III miejscu w poszczególnych kategoriach. Polubienia zostaną zliczone w dniu 30.11.2022 o godz. 12.00.