Cichy Zamość

11 listopada 2022r. w Galerii Fotografii Ratusz odbędzie się wernisaż wystawy fotografii prezesa ZTF Andrzeja Pogudza pt. “Cichy Zamość”.

“Cichy Zamość” to projekt artystyczny prezentujący zdjęcia, wykonane na terenie Starego Miasta. Fotografie dokumentują zastane sytuacje związane z żyjącymi tam mieszkańcami i wydarzeniami na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Wraz z opisami, które towarzyszą zdjęciom, niejednokrotnie o lirycznym charakterze tworzą refleksyjną, pełną wspomnień i osobistą opowieść. Nie zobaczymy na nich jednak ludzi, choć ich obecność dzięki prezentowanym przedmiotom jest bardzo realna, co sprawia, że bezludny, cichy Zamość jest pełen różnych historii. Obrazy i opisy przenoszą nas w przeszłość, także do miejsc, których już nie ma lub znacząco się zmieniły. Projekt opowiada o nich w konwencji powrotu do lat dziecięcych, wywołując tęsknotę wobec tego co odeszło i co jest bezpowrotnie stracone.

Bezpośrednio po wernisażu, tj. ok. godz. 16.30 – w ramach XLV Zamojskich Spotkań z Fotografią – w Hotelu Arte (Rynek Wielki 9) nastąpi spotkanie autorskie z Fotografem oraz prezentacja i promocja książki.