
Spotkanie z absolwentem II LO p. Kamilem Parolem
28.03.2025r. odbyło się spotkanie z Kamilem Parolem, absolwentem II LO. Kamil w szkole od początku miał konkretny pomysł na siebie i był wytrwały w swoich postanowieniach. Absolwent AWF, dziś jest trenerem personalnym, autorem książki „Poradnik treningu domatora”, pracuje w branży fitness i reklamie. Ma też bardzo wrażliwą duszę i wielkie serce, organizuje akcje charytatywne dla potrzebujących, bliski jest mu los zwierząt. Ścieżka kariery Kamila w tak młodym wieku jest imponująca, a jego sukcesy to efekt determinacji i ciężkiej pracy oraz wiary w to, że każda chwila jest szansą i warto się na nią otworzyć. Pieniądze nie są celem samym w sobie, ważniejsze jest poczucie satysfakcji, kiedy robi się, to, co się kocha, a także to, by po drodze w osiąganiu celów nie zagubić własnego „ja”. Błędy i trudne doświadczenia to lekcje, które mogą pomóc nam w rozwoju. Może dla kogoś to spotkanie z Kamilem będzie inspiracją? Może warto zacząć od tego, by każdy dzień traktować jak prezent, szansę od losu i dokonywać mądrych wyborów.

Spotkanie z absolwentem II LO p. Karolem Kuźmińskim
07.02.2025r. klasy 2B, 2C, 3B, 3D i 3E uczestniczyły w spotkaniu z Karolem Kuźmińskim, absolwentem II LO, (klasa językowa, matura w 2022r.). Obecnie student III roku bezpieczeństwa narodowego w Warszawie, niedawno wrócił z Czech z pobytu na stypendium zagranicznym w ramach programu Erasmus+. Wcześniej kilka miesięcy studiował na uniwersytecie Ege w Turcji, „po drodze” zwiedził inne europejskie kraje. Karol to miłośnik podróży, historii i języków obcych. Jest doskonałym przykładem tego, że jeśli ma się w życiu pasję, jest się otwartym na świat, na innych ludzi i ma się odwagę, by skoczyć na głęboką wodę – wyjechać na studia za granicę – to życie i studia nabierają prawdziwego smaku, w całej Europie można mieć przyjaciół, a wszelkie języki przestają być tak bardzo obce. Bo do odważnych świat należy!

Spotkanie z absolwentką II LO p. Ewą Gruszką-Dobrzyńską
16.12.2024r. w II LO odbyło się spotkanie online, którego celem było przedstawienie wybranych ekonomicznych uwarunkowań i mechanizmów konkurencyjności artystów i twórców muzycznych na rynku pracy. Formuła zajęć zakładała połączenie teorii z praktyką, stąd przewidziano odwoływanie się do konkretnych przykładów z rynku muzycznego z uwzględnieniem doświadczeń przedstawicieli nauki, biznesu i technologii.