Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image

TO PIERWSZE SPOTKANIE ZAPOCZATKOWUJĄCE CYKL SPOTKAŃ DLA NAUCZYCIELI I UCZNIÓW GIMNAZJÓW ORAZ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA TEMAT DIETETYKI, WIELU ASPEKTÓW ZDROWEGO STYLU ŻYCIA WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE.

Czytaj więcej...

 Thumbnail image Thumbnail image

20 czerwca 2015 r. rozpoczęło się jubileuszowe 40. Zamojskie Lato Teatralne, które trwać będzie do 12 lipca. W związku z tym w Zamościu podejmowanych jest wiele inicjatyw, zarówno teatralnych jak i parateatralnych. Jedną z nich niewątpliwie był ?Konkurs na scenę balkonową? - odegranie fragmentu aktu III sceny V tragedii ?Romeo i Julia?, w przekładzie Macieja Słomczyńskiego. Dwie uczennice naszej szkoły - Karolina Cichocka i Łucja Knap, należące do koła teatralnego, wzięły udział w tym konkursie. Dziewczęta, pod kierunkiem pani Agnieszki Oseły, opiekunki szkolnego teatru i polonistki, przygotowały własną interpretację sceny i zaprezentowały ją publiczności w poniedziałek 22 czerwca na schodach Ratusza. Za pomocą słów, aluzji, gestów, charakteryzacji, a zwłaszcza własnoręcznie przygotowanych kostiumów dziewczęta dokonały czegoś niespodziewanego i zdawałoby się niewykonalnego ? z tragedii zrobiły kabaret. Ich występ zachwycił publiczność i został nagrodzony gromkimi brawami, natomiast jury przyznało im drugie miejsce.

Thumbnail image

19 czerwca w naszej szkole miało miejsce popołudnie poetyckie uczennicy z kl. II f ? Łucji Knap, która zaprezentowała swoją twórczość.

Oprawę muzyczną zapewniła Pani Joanna Kołodziejczyk z zespołem EARonic.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wieczór poetycki Łucji, który odbędzie się 25 czerwca (czwartek), po wernisażu o godzinie 18.00, w Galerii Sztuki w Zamościu (przy ulicy Grodzkiej 15).

Czytaj więcej...

W obecnym roku szkolnym w naszej szkole realizowana jest kolejna edycja zdrowotnego programu profilaktycznego ,,Wybierz życie. Pierwszy krok.? Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych (dziewcząt i chłopców klas pierwszych) oraz do ich rodziców i opiekunów. Główny cel to rozwijanie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywołanych zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) u młodych ludzi. Bardzo ważne jest, aby zwiększyć poziom wiedzy na temat profilaktyki raka i roli wirusa w jego powstawaniu oraz motywować kobiety do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym przez całe życie.

Czytaj więcej...

Thumbnail image 

Uczennica klasy 1A Hanna Dobrowolska uczęszcza na zajęcia koła fotograficznego Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. W tym roku została laureatką "Statuetki Koziołka 2015 " nagrody Dyrektora MDK za szczególne osiągniecia artystyczne, wzorowe zachowanie oraz zaangażowanie i pracę społeczną na rzecz środowiska i placówki.

Gratulujemy!

 

Koordynatorem akcji jest Fundacja Pomocy Humanitarnej ?Redemptoris Missio?, z którą współpracujemy już po raz drugi zbierając pieniądze i potrzebne produkty dla dzieci z Afryki.

Czytaj więcej...

  Sukces Patryka.
 Patryk Pawelec - absolwent naszej szkoły zdobył pierwszą nagrodę w kategorii recytacja oraz nagrodę publiczności w 60 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Ostrołęce. www.zamosc.online.pl

Informujemy, że rozdanie świadectw maturalnych odbędzie się  w dniu 30 czerwca 2015r. w godzinach od 9:00 d0 11:00 w sali gimnastycznej .

W dniu 22. 05. 2015 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu odbyła się VII edycja Konkursu Interdyscyplinarnego dla uczniów Gimnazjum. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: kategoria I ? matematyka, fizyka, informatyka, kategoria druga ? chemia, biologia, geografia. Do konkursu zgłosiło się: w kategorii I - 47 uczniów, w kategorii II ? 41 uczniów. Uczestnicy konkursu to uczniowie klas II i III z gimnazjów z Zamościa, Gorajca, Sułowa, Sitna, Zwierzyńca i Michalowa. Poza konkursem Uczestnicy mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Zawody przebiegały na bardzo wysokim poziomie. Gimnazjaliści wykazali się dużą wiedzą z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych.

22.06.2015r

 

Czytaj więcej...

Uroczystość rozpoczniemy Mszą Świętą w Kościele Św. Krzyża w piątek 26 czerwca 2015r. o godzinie 9:00. Następnie o godzinie 10:15 w sali gimnastycznej odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.