Na początku września we wszystkich klasach pierwszych zostały przeprowadzone zajęcia integrujące zespół klasowy. Zajęcia były poprowadzone przez psychologa szkolnego.

Zajęcia miały formę warsztatową, było wiele gier i zabaw ?ice breaking? i ?team building?. Uczniowie pracowali w grupach oraz w parach np. przeprowadzając wywiady o swoich koleżankach i kolegach z klasy.

Zajęcia integracyjne spotkały się z dużym entuzjazmem ze strony uczniów i mamy nadzieje, że ?przełamały pierwsze lody? w nowej klasie.

FOTOREPORTAŻ w GALERII

W styczniu w naszej szkole odbyła się VI edycja konkursu ortograficznego z języka rosyjskiego. Zadaniem uczestników było poprawne zapisanie pod względem ortograficznym usłyszanego tekstu. Do konkursu przystąpiło 34 uczniów z następujących klas drugich: 2a, 2d, 2k.

Oto wyniki:

I miejsce

Aleksandra Bodziacka-kl 2a

II miejsce

Barbara Bednarczuk-kl 2a

III miejsce

Emilia Brodaczewska-kl 2k

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image

18 czerwca 2014 roku odbył się zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego ?Dzień Sportu? naszego liceum.
   Wzięło w nim udział blisko 80 uczniów klas pierwszych i drugich.

Imprezę rozpoczęliśmy 7 kilometrowym spływem kajakowym z Obroczy do Rudki. Następnie było wspólne biwakowanie: ognisko, pieczone kiełbaski.

Program imprezy obejmował również konkurencje ?na wesoło? w ramach rywalizacji klasowej:

Czytaj więcej...

Tegorocznych maturzystów zapraszamy po odbiór Świadectw Dojrzałości w dniu 27 czerwca 2014 r. od godziny 12:00 do godziny 14:00 w sali gimnastycznej.

Uroczystość rozpoczniemy Mszą Świętą w Kościele Św. Krzyża o godzinie 9:00. Następnie o godzinie 10:15 w sali gimnastycznej odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Thumbnail image Thumbnail image  Thumbnail image  Thumbnail image  Thumbnail image

W dniach 11-12.04.2014r w Ośrodku Pszczeliniec w Krasnobrodzie w ramach programu prozdrowotnego ? Od czego zależy stan naszego zdrowia?? Jacek Kucharski przeprowadził szkolenie z działań prozdrowotnych dla młodzieży Naszej Szkoły. W programie były wykłady, praktyczne zajęcia z właściwego przygotowywania i spożywania posiłków i szkoleniowe zajęcia ruchowe. Impreza była bardzo udana. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i super atmosferę.

10.06.2014 r. w Zespole Szkół nr 5 w Zamościu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom X Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego Clickonmaniac.

         Uczeń naszej szkoły, Patryk Sokołowski z kl. I D , otrzymał dyplom z rąk Wiceprezydenta Zamościa  Tomasza Kossowskiego.

         Konkurs ten odbywa się w trzech etapach. Do etapu I przystąpiło prawie 2000 uczniów z całego województwa. Do III etapu zakwalifikowało się ok. 100 uczniów, i z nich wyłoniono laureatów.

Patrykowi gratulujemy!

Już po raz trzeci uczniowie naszego liceum - a po raz pierwszy uczniowie innych zamojskich szkół średnich- mieli możliwość zaprezentowania swojego talentu literackiego w Międzyszkolnym Konkursie na Opowiadanie w Języku Angielskim "Edgar 2014".

       W tym roku uczestnicy mieli za zadanie napisanie opowiadania kończącego się słowami "I have been waiting for you". Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się 9 kwietnia. Jury w składzie Joanna Korona, Katarzyna Romaszko - nauczycielki języka angielskiego oraz Patryk Sokołowski - uczeń klasy ID przyznało następujace nagrody:

I miejsce ? Magda Lackowska (I LO w Zamościu)

II miejsce - ex aequo Aleksandra Zawiślak ( IIG ) i Katarzyna Mazur (I LO )

III miejsce ? Patrycja Gancarz ( IF )

wyróżnienia ? Agnieszka Tokarska i Beata Tomasik ( ID ).

 

II Liceum Ogólnokształcące, w ścisłej współpracy z Zamojskim Centrum Wolontariatu, wraz z Durer-Gymansium w Norymberdze /Niemcy/ oraz Youth Village Kfar Silver w Hof Ashkelon /Izrael/ realizuje projekt pt. "Zapomniane historie - zapomniani ludzie". Projekt będzie finansowany m.in. przez Fundację "Erinnerung, Verantwortung und Zukunft" /Przeszłość, odpowiedzialność i przyszłość"/ z Berlina.

Młodzież naszej szkoły spotka się z rówieśnikami z Niemiec i Izraela już w listopadzie podczas wizyty w Norymberdze, a następnie goście przybędą z rewizytą do Zamościa już lutym. Punktem kulminacyjnym projektu to realizacja jego ostatniej części i podsumowanie, które odbędzie się w Izraelu w marcu 2015 r.

Osobą odpowiedzialną za projekt z ramienia szkoły jest p. Ewa Hajduk-Pietroń.