Adopcja dzieci z Kamerunu

Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image Thumbnail image

 

Adopcja Serca w 2 LO
Udział naszej szkoły w „Adopcji Serca” trwa już kilkanaście lat. 10  klas z udziałem wychowawców prowadzi adopcję dzieci na misji w Nkol-Avolo w Kamerunie. W tym roku szkolnym do grona adoptowanych przez nas "maluchów" dołączyło dwóch chłopców: Ndoumou Ndoumou Jean (ur. 2007), porzucony przez ojca, z ciężko chorą mamą, wychowywany przez babcię i  Atsouawe Essoga Ariel (ur. 2005), który chodzi do szkoły zawodowej i uczy się na murarza. Ariel pochodzi z bardzo biednej rodziny, ma brata i 6 sióstr.
Młodzież 2 LO niesie pomoc potrzebującym za pośrednictwem siostry Edyty Budynek. Siostra przebywa na misjach w Afryce już ponad 25 lat. Jak pisze o sobie "swoje serce oddała Afryce" i to właśnie ona jest naszym pośrednikiem w udzielaniu pomocy dzieciom w Kamerunie.  Wstąpiła do zakonu, żeby być misjonarką. W czasie wojny plemiennej w Rwandzie, która pochłonęła milion ofiar, wywiozła setkę dzieci do Francji. Potem wyjechała na misję do Kamerunu, gdzie prowadzi szkoły i pomaga biednym.
      Również i TY możesz wesprzeć akcję charytatywną na rzecz dzieci z Kamerunu.  Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z ciężkich realiów życia dzieci  w Afryce. Oprócz chodzenia do szkoły muszą one ciężko pracować, często chorują na malarię, niektóre z nich nie mają rodziców.  Aby zdobyć wodę pokonują codziennie wiele kilometrów, podczas gdy my mamy wszystko na wyciągnięcie ręki, a posiłki,  czy choćby woda pitna, są dla nas oczywistością. Kiedy przed jednym ze Świąt Bożego Narodzenia wysłaliśmy pieniądze na drobne upominki dla naszych podopiecznych, prezentem były nie telefony komórkowe, czy zabawki, ale po prostu woreczki RYŻU.
Zachęcamy uczniów wszystkich szkół w Zamościu do przyłączenia się do pomocy oddalonym od nas tysiące kilometrów, ale jednocześnie bardzo nam bliskim uczniom szkoły prowadzonej przez siostry Pallotynki z Polski. Rok nauki w szkole, przybory i leczenie dziecka to równowartość jedynych 35 euro! Taką kwotę, również w złotówkach:-), można wpłacać jednorazowo pod koniec roku szkolnego. Każdy z nas może stać się przyjacielem misji i dać innym odrobinę radości!
Więcej informacji na temat akcji uzyskacie na stronie internetowej:  www.adopcja-serca.pl, bezpośrednio od siostry Edyty Budynek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .  lub kontaktując się z Elżbietą Paszko (II LO Zamość).

zapraszamy do naszej galerii gdzie znajdziecie więcej zdjęć