Wystawa zbiorowa "Portret miasta"

Thumbnail image 

 

Wystawa zbiorowa "Portret miasta" to projekt trzech autorek: Magdy Galant (tegoroczna absolwentka II LO), Eweliny Magdziak i Joanny Zaremby - uczestniczek zajęć Młodzieżowej Pracowni Fotografii "Negatyw". Autorki odchodzą w swoich prezentacjach od pocztówkowego kanonu i próbują zaprezentować fotograficzną interpretację swojego miasta.

 

Ewelina Magdziak (20 lat), tegoroczna maturzystka. Fotografią interesuje się od szkoły podstawowej. Od 2013 roku uczęszcza na zajęcia do Młodzieżowej Pracowni Fotografii ?NEGATYW?, a od 2014 roku jest członkinią Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu fotograficznego ?MOJA MAŁA OJCZYZNA? organizowanego przez TVP Historia. Ewelina ma już na swoim koncie wystawy zbiorowe i indywidualne.

Projekt ?Pamięć? jest to cykl zdjęć przedstawiających niektóre miejsca związane z życiem i kulturą licznie zamieszkujących Zamość Żydów. Przed wybuchem II wojny światowej mieszkało tu ponad dwanaście tysięcy przedstawicieli tego narodu. Dzisiaj pozostały miejsca pełniące różne funkcje, o których nie wszyscy pamiętają, że związane były właśnie z kulturą.

 

Magdalena Galant (18lat), absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Studentka pierwszego roku Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie . Od 2014 roku uczęszcza na zajęcia Młodzieżowej Pracowni Fotografii ?NEGATYW?.

 

?12? jest pierwszym wystawienniczym projektem autorki . Prace przedstawiają miejsca(w Zamościu), w których spotykają się sprzedający i kupujący ? czyli tzw. rynki. Od czasów najdawniejszych były one miejscami handlu i spotkań towarzyskich: rzymskie forum czy grecka agora. ?12?- dlatego, że prace powstały w południe, czyli o godzinie, która wydaje się być sercem dnia.

Joanna Zaremba (17 lat), uczennica drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Fotografią interesuje się od najmłodszych lat, bo już od szkoły podstawowej. Głównie interesuje się fotografią przyrodniczą. Od 2013 roku jest członkinią Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Lubelskiego, a od września 2014 roku uczęszczała na zajęcia Młodzieżowej Pracowni Fotografii ?NEGATYW?. W 2014 roku zajęła 1. miejsce w kategorii: Owady i Pajęczaki oraz 2.miejsce w kategorii: Ptaki w Konkursie Fotografa Roku 2014 Okręgu Lubelskiego. W 2015 roku zajęła 2. miejsce w kategorii: Inne zwierzęta, 2. miejsce w kategorii: Owady i Pajęczaki, 2. miejsce w kategorii: Kompozycja i forma, 2. miejsce w kategorii: Ptaki, 3. miejsce w kategorii: Rośliny, grzyby oraz 3. miejsce w kategorii: Ptaki. W 2015 roku nagrodzona 3. miejscem w Konkursie ?Historia mojej małej ojczyzny?.

Projekt ?W 4 strony? to próba interpretacji tematycznej Portretu Miasta, lecz widzianego z góry. Inspiracją dla projektu były piękne widoki miast widzianych z lotu ptaka. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w 2015 roku, na Starym Mieście w Zamościu. Przedstawiają ulice, kamienice, a także dalekie widoki miasta.