To już IV edycja projektu edukacyjnego ,, Literacka Zamojszczyzna ??!!!

 Thumbnail image

25 września w naszej szkole w ramach realizacji kolejnej edycji projektu edukacyjnego otwarto wystawę poświęconą ukazaniu dorobku twórcy naszego regionu Piotra Szewca.

Uczestnicy projektu : uczniowie klas IIIe,IIIk,IIf i Ih poprzedzili jej otwarcie inscenizacją, dzięki której oglądający wystawę odczuli klimat poezji i prozy Piotra Szewca. Uczniowie prezentowali fragmenty powieści ,,Zmierzchy i poranki? oraz wiersze z tomów poetyckich  ,, Moje zdanie? i ,,Cienka szyba? na tle nastrojowej muzyki skomponowanej przez panią Joannę Kołodziejczyk. Zwiedzający wystawę mogli obejrzeć i przeczytać zarówno liczne publikacje Piotra Szewca, jak i książki o Piotrze Szewcu zgromadzone dzięki współpracy z Książnicą Zamojską im. Stanisława Kostki Potockiego w Zamościu.

Podsumowaniem była profesjonalnie przygotowana i bardzo interesująca recenzja ostatniego tomiku poezji bohatera wystawy pt.,, Cienka szyba?? autorstwa ubiegłorocznej debiutantki na polu poezji Łucji Knap.

             Cieszy, że spotkania poświęcone zamojskim artystom wpisały się na stałe do tradycji naszej szkoły i z pewnością spotkamy się za rok, by poznać dorobek kolejnego twórcy naszej małej ojczyzny.