Europejski Dzień Języków - 2015

 

Począwszy od roku 2001, 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, dzień mający przypominać o korzyściach płynących ze znajomości języków obcych i zachęcać do ich nauki.

            25 września w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczyciele języków obcych przygotowali dla swoich uczniów wiele atrakcji, między innymi quizy językowe i kulturowe, lekcje kulturoznawcze oraz prezentacje multimedialne. Uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w popularnej grze słownej English Scrabble. Gracze w pięciu czteroosobowych drużynach układali słowa z wylosowanych liter. Scrabble wymagają od graczy umiejętności anagramowania i bogatego słownictwa. Konkurs przygotowały anglistki Małgorzata Gajewska, Ewa Kowalczyk i Elżbieta Paszko.

            Po raz drugi odbył się szkolny Quiz Językowy, w którym wzięło udział  siedem drużyn z klas pierwszych. Uczniowie musieli zapamiętać jak największą ilość ciekawostek językowych a następnie rozwiązać quiz. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z klasy 1C w składzie: Ewa Cybulska i Jakub Bubiłek.  Zwycięzcom gratulujemy. Quiz przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego Joanna Korona i Katarzyna Romaszko.