Dzień Dziecka po europejsku

Thumbnail image  Thumbnail image

1 czerwca w II LO świętowaliśmy Dzień Dziecka połączony ze Szkolnym Piknikiem Integracyjnym, którego hasłem było „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”.

Na stoiskach tematycznych klasy zaprezentowały wylosowany przez siebie kraj. Było bardzo kolorowo od flag narodowych czy strojów, pojawiła się włoska pizza, greckie desery, szarlotka, nie zabrakło typowych węgierskich słodyczy i egzotycznych owoców. Była też spora porcja wiedzy i ciekawostek. Jury zadecydowało, że najciekawiej zaprezentowały się klasa 3B, która opowiadała o Włoszech, oraz klasa 1B – o Węgrzech.

Klasy przygotowały prezentacje multimedialne, na które uczniowie całej szkoły mogli wcześniej głosować i w wyniku tego konkursu na podium znalazły się: klasa 2C – Grecja, klasa 3F – Portugalia i klasa 1B – Węgry. Następnie uczestnicy pikniku mogli także sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej w quizie online. Najlepsza i najszybsza w nim okazała się Ilona Nicpoń z kl. 1C, drugie miejsce zajęła Angelika Cios z kl. 3D, a trzecie Łukasz Kulik z kl. 1A. Piknik zakończył się tańcem belgijskim, który był świetną formą zabawy i integracji.

Piknik Europejski to zwieńczenie udziału Samorządu Uczniowskiego II LO w programie „Szkoła Demokracji”.

Jednocześnie w szkole odbywała się akcja charytatywna, wolontariusze II LO zorganizowali kawiarenkę z wykonanymi przez siebie pysznościami. Dochód z ich sprzedaży to nasza pomoc dla potrzebujących dzieci, w tym dzieci z Ukrainy.