Chemiczny konkurs scrabble!!!!

Zgodnie z tradycją, na podsumowanie nauki w bieżącym roku szkolnym obchodząc jednocześnie Dzień Chemika ogłaszamy chemiczny konkurs scrabble!!!!

    Scrabble to gra słowna, polegająca na układaniu słów na planszy przy użyciu 7 płytek z literami (o różnej wartości punktowej), którymi dysponuje każdy gracz. Układane słowa, które muszą być ze sobą powiązane, przypominają budowanie krzyżówki. Celem graczy jest uzyskanie możliwie największego wyniku, dlatego każdy gracz stara się zdobyć jak największą liczbę punktów. W tym celu należy wykorzystywać wartości liter, a także premiowane pola znajdujące się na planszy. Dopuszczalne są wszystkie słowa występujące w internetowym słowniku chemicznym: http://www.edupedia.pl/map/dictionary/id/29slownikchemiczny.html oraz wszystkie ich prawidłowe formy gramatyczne, z wyjątkiem takich słów, które rozpoczynają się od wielkiej litery, są skrótami, bądź słowami wymagającymi cudzysłowu lub łącznika. Zwycięża osoba z największą liczbą uzyskanych punktów!

1. Stwórz w domu na standardowej planszy scrabble układ słów chemicznych tak, aby uzyskać jak największą liczbę punktów używając tylko słów z w/w słownika

2. Zrób zdjęcie swojego dzieła i prześlij go wraz z następującymi danymi: nazwisko i imię, klasa, uzyskana liczba punktów na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 6 czerwca br.

3. Ogłoszenie wyników nastąpi 10 czerwca br.

4. Na zwycięzcę czeka dyplom MISTRZA CHEMICZNEGO SCRABBLE oraz nagroda rzeczowa.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów naszej szkoły!