Halo, tu WaterAid z Londynu!

IMG 20210422 103444

zapraszamy do fotorelacji ze spotkania:

galeria      

Nasi uczniowie spotkali się online z p.Beccą Barker, asystentką ds. edukacji w angielskiej organizacji non-profit WaterAid w Londynie. WaterAid działa w 34 krajach zajmując się sprawami wody i higieny w Afryce, Azji i Ameryce Płd.
Becca Barker połączyła się z nami z Londynu i w super prezentacji przedstawiła problemy z wodą pitną na świecie. Becca uświadomiła nam, jak ciężkie w wielu krajach jest życie dzieci i kobiet, które przemierzają dziesiątki kilometrów dziennie w marszu po wodę i zachęcała do oszczędzania wody. Pracowała w Azji przez kilka lat pomagając potrzebującym.
Spotkanie było też świetną lekcją żywego języka angielskiego. Nasi uczniowie zadawali gościowi wiele pytań, m.in. czy są szanse, że WaterAid otworzy swoją filię w Polsce oraz czy praca w organizacji charytatywnej przynosi satysfakcję.
Spotkanie odbyło się w ramach obchodzonego w szkole Światowego Dnia Wody. Rozmawiajmy o tym, gdyż “water should not be a privilege, it should be a right.”
Zainteresowanych zapraszamy na stronę wateraid.org.uk

 

Opinie uczestników spotkania online:

Spotkanie z p. Beccą Barker z Anglii na temat organizacji charytatywnej WaterAid bardzo mi się podobało. Miałam okazję posłuchać brytyjskiego akcentu oraz zapoznać się z obecną sytuacją dostępności do wody w różnych krajach. Po spotkaniu bardziej zwracam uwagę na ilość używanej na co dzień wody. Pod koniec spotkania mieliśmy szansę zadać kilka pytań, co było bardzo cenne, ponieważ mogliśmy porozmawiać z osobą, dla której angielski jest językiem ojczystym. Pani była bardzo miła i opowiadała w sposób zrozumiały i ciekawy.

2Bg Pauliny Chwedorowicz

 

"W środę spotkaliśmy się przez Teamsa z osobą wyjątkową i godną podziwu- Beccą Barker, z organizacji WaterAid. Określiłem Panią Becce jako wyjątkową i godną podziwu. Chcecie wiedzieć, dlaczego? Otóż uważam, że takie osoby jak ona zasługują na szczególne uznanie. Jestem uczniem klasy biologiczno - chemicznej i wiem, jak ważne jest to, byśmy dbali o klimat. WaterAid właśnie tym się zajmuje- propaguje racjonalne rozporządzanie wodą, gdyż woda jest podstawą życia na Ziemi. Jej marnowanie jest przyczyną susz i zmian klimatycznych. Jestem pewny, że to spotkanie pozwoli dostrzec moim kolegom i koleżankom, jak cenna jest woda. Dziękuję w imieniu swoim i innych słuchaczy Pani Becce."

Dominik, 3f

 

”Spotkanie o wodzie wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenia. Pani Becca poruszyła wiele aspektów dotyczących wody, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Uświadomiłam sobie, jak ważna jest woda. Prezentacja przybliżyła nam ten temat i wzbogaciła naszą wiedzę. Z chęcią słuchałam Pani Becci i nauczyłam się kilku przydatnych słów. Cieszę, że mogłam uczestniczyć w takim spotkaniu, ponieważ otworzyło mi ono oczy na problem nieoszczędzania wody oraz skutki takiego postępowania. Z miłą chęcią wezmę jeszcze raz udział w takim spotkaniu, gdyż taka nauka jest dla mnie przyjemnością.”

Emilia, 2eg