ZASZCZEP WIEDZĘ

a b

„Zaszczep wiedzę” – to tytuł projektu prozdrowotnego, w którym uczestniczyli uczniowie klasy I b, II bp, II bg, II dg, II eg, III C oraz III f. Jego celem była edukacja młodzieży na temat szczepień. W ramach projektu przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Gdańsk przeprowadzili zajęcia online podczas których prezentowali obiektywne, oparte na rzetelnej wiedzy medycznej informacje o szczepieniach. Wyjaśnili co to jest szczepionka i jaki jest mechanizm jej działania. Podczas wygłaszanych prelekcji zwracali uwagę na to, że szczepienia to jedna z najskuteczniejszych form profilaktyki chorób zakaźnych.
Uczestnicy spotkań mieli możliwość uzyskania informacji na temat szczepionek stosowanych przeciw COVID -19. Poznali sposób działania szczepionki wektorowej i szczepionki mRNA. Dowiedzieli się m.in. jakie są różnice pomiędzy szczepionkami różnych firm: AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna.
Prelegenci chętnie odpowiadali na pytania uczestników spotkania dotyczące szczepień. W oparciu o naukowe źródła starali się obalić krążące w Internecie mity na ich temat.

c d