Szlachetna paczka -Edycja 2020

paczka1

Bo z paczką w PACZCE najlepiej!
Zapraszamy wszystkich chętnych do naszej paczki, by stworzyć wyjątkowy prezent dla potrzebujących. Szkolny Klub Wolontariusza „2 LO Pomaga” włączył się i w tym roku do Szlachetnej Paczki. Po starannej selekcji, wspólnie wybraliśmy Panią Annę jako naszą podopieczną.
Pani Anna była zawsze osobą niezależną i zaradną życiowo, jednak los boleśnie ją doświadczył i zachorowała na stwardnienie rozsiane. Utrzymuje się z renty, jednak po opłaceniu kredytów, rachunków i leczenia, nie wystarcza jej na podstawowe potrzeby jak jedzenie lub środki chemiczne.
Chcemy pomóc pani Annie i naszą paczką zaspokoić jej trzy kluczowe potrzeby:
1. Żywność (żywność trwała i produkty diety lekkostrawnej)
2. Środki chemiczne i czystości
3. Sprzęt do rehabilitacji – rotor do rehabilitacji i piłka rehabilitacyjna (Pani Anna, ze względu na sytuację epidemiologiczną, musiała zrezygnować z rehabilitacji i ćwiczy teraz sama w domu)
oraz potrzeby dodatkowe: odzież, mniejsze ręczniki, mop płaski (nie obrotowy). Szczególnymi upominkami są komplet filiżanek termicznych i kubek termiczny.
Więcej informacji o sytuacji Pani Anny możecie znaleźć tutaj: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/36262/1199
Koordynatorem paczki jest Pani Katarzyna Kmieć (nauczyciel matematyki) i Pani Katarzyna Misiarz (pedagog szkolny). Jeżeli chcecie pomóc - prosimy o wcześniejszy kontakt, w celu ustalenia szczegółów – dbajmy o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych.