#cojaczytam

Do 16 listopada trwa III edycja konkursu #cojaczytam organizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska! Uczniowie i czytelnicy bibliotek w wieku szkolnym cały czas mająszansę zrealizować kampanię i wziąć udział w konkursie. Przypominamy, że na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe! Gorąco zachęcamy do zmierzenia się zzadaniem konkursowym i świetnej zabawy przy promocji czytelnictwa. Rozumiemy, że trwająca pandemia nie pozwala na zrealizowanie niektórychprzedsięwzięć, które w poprzednich edycjach cieszyły się dużą popularnością (np.spotkań z przedszkolakami, czytania seniorom czy flash-mobów w przestrzeni szkolnej).W związku z tym w III edycji rekomendujemy, aby kampanię przeprowadzić całkowicie zdalnie!
Inspiracje na zdalne działania promocyjne oraz inne ciekawe materiały pomocnicze
znajdują się na stronie konkursowej: https://wolnelektury.pl/formularz/cojaczytam2020/.
Znajduje się tam także pełen regulamin konkursu, dokładny opis i wymagania, a także formularz zgłoszeniowy. Przypominamy, że formularz zgłoszeniowy należy wypełnić pozrealizowaniu kampanii (ale nie później niż 16 listopada) i przesłać do nas materiały ją dokumentujące oraz dane uczestników.
Pokażmy razem, że czytanie książek to jedna z najfajniejszych aktywności, jaką można podjąć, gdy trzeba ograniczyć spotykanie się z przyjaciółmi na żywo!
Pytania bardzo prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Patronat honorowy nad konkursem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Polska Izba Książki.
Patroni medialni: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteka w szkole, Cogito, Biblioteka publiczna.